Tomruk yüklü kamyon yan yattı

6 Ekim 2019 Pazar 14:56

 Tomruk yüklü kamyon yan yattı

Tomruk yüklü kamyon yan yattı

KARABÜK (İHA) - Karabük'ün Yenice ilçesinde tomruk yüklü kamyon çamurlu yolda yan yattı.
Edinilen bilgiye göre, Yenice Orman İşletme Müdürlüğüne bağlı Şimşirdere Şefliğine ait bölgeden tomruk çekimi yapan Sezai Ören yönetimindeki 37 LA 093 plakalı kamyon, Karadağ 92 bölmede çamura battı.
Çamura batarak yan yatan tomruk yüklü kamyon, orman köylüsü tarafından traktör ve kepçe yardımıyla çıkarıldı.
Olayda yaralanan olmadı.

Yorumlar

"Erasmusdays Avrupa Festivali"

6 Ekim 2019 Pazar 14:56

"Erasmusdays Avrupa Festivali"

"Erasmusdays Avrupa Festivali"

KARABÜK (İHA) - İlki 20172de düzenlenen "Erasmusdays Avrupa Festivali"nin üçüncüsü 10-13 Ekim 2019 tarihleri arasında 20 farklı ülkede eş zamanlı etkinliklerle gerçekleştirilecek. Erasmusdays 2019 etkinliği ile Erasmus+ yararlanıcılarının yanı sıra uluslararası hareketlilik ve Avrupa vatandaşlığı ile ilgili tüm paydaşların bir araya getirilmesi hedefleniyor.
2016'dan bu güne AB projeleri yürüten Yenice Çok Programlı Anadolu Lisesi Proje Okul Müdürü Mahir Emre Doğuş, Türkiye Ulusal Ajansı tarafından kabul edilen ve gerçekleştirilen Çocuk Gelişimi ve Eğitiminde Dramatizasyon Stajı (2017), Ortaöğretimde Erken Okul Terkinin Önlenmesinde Yenilikçi ve Etkili Yaklaşımlar (2018), Avrupa Ülkelerinde Kaynaştırma Eğitiminde Yenilikçi ve Başarılı Uygulamalar Öğrencilerimizin Avrupa'da Montessori Stajı (2019), Metal Teknolojisi Alanında Tig Kaynakçılığı Yöntemi Stajı (2019) projeleri ile birlikte okuldan 51 öğrenci, 36 öğretmen ve yönetici olmak üzere 87 kişinin faydalandığını söyledi.
Bu yıl kabul edilen Ortaöğretimde Akran Zorbalığı ile Mücadelede Yenilikçi ve Etkili Yaklaşımlar, Metal Teknolojisi Alanında Öğrenim Gören Öğrencilerimizin Avrupa'da Kaynakçılık Stajı, Okul Öncesi Eğitimde Reggio Emilio Stajı ve Don't Be Bully, Be friend Fully projelerinde 20 öğrenci ve 36 öğretmenin ve yöneticinin toplamda ise 46 kişinin faydalanmasının hedeflendiğini ifade eden Doğuş, "Söz konusu projeler 2023 Eğitim Vizyonu hedefleri doğrultusunda hazırlandı ve kabul edilen projeler ile birlikte okulumuzda eğitim gören her üç öğrenciden birisi Avrupa'da staj yapma fırsatına ulaşacaktır. Erasmus+ Projeleri kapsamında öğretmen ve öğrencilerimiz alanlarıyla ilgili yapılan çalışmaları yakından inceleme ve staj yapma imkanı bulacaklar, staj çalışmaları yanında projelerimiz kapsamında öğrenci ve öğretmenlerimizin Avrupa kültürünü yakından tanıma fırsatını da yakalayacaklardır. 12 Ekim #ErasmusDays etkinlikleri kapsamında öğrenci ve öğretmenlerimiz tarafından geçmişte yapılan projeler ve devam eden projelerimiz ilgili olarak öğrencilerimize, velilerimize ve ilimizde görev yapan öğretmen-yöneticilere yönelik sunum, film projeksiyonu ve şu ana kadar yapılan etkinlikler ve çıktılar hakkında bir toplantı düzenleyen etkinlikler düzenleyeceğiz" dedi.

Yorumlar

Aşırı Yağiş Nedeniyle Su Kanalına Düştü

6 Ekim 2019 Pazar 14:55

Aşırı Yağiş Nedeniyle Su Kanalına  Düştü

Aşırı Yağiş Nedeniyle Su Kanalına Düştü

Zonguldak’ın Alaplı İlçesinde Mollabey’de alternatif yolda aşırı yağışlar nedeniyle bir araç su dolu kanala düştü.

Kefken altı mevkiindeki yolda menfezlerden taşan yağmur suları, yolun göçmesine sebep oldu.  Bir araç su dolu kanala düştü. Ölen ya da yaralanan olmadığı kaza ucuz atlatıldı.

Yorumlar

Kazada 2 Yaralı

6 Ekim 2019 Pazar 14:53

Kazada 2 Yaralı

Kazada 2 Yaralı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde meydana gelen trafik kazasında iki kişi yaralandı. Yaralılar olay yerine gelen sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından hastaneye kaldırıldı.

Kaza sabah saatlerinde Orhanlar Mahallesi Atatürk Bulvarı üzerinde Bozahane Kavşağında meydana geldi. İddiaya göre 45 Z 0121 plakalı otomobil sürücüsü önünde seyir halinde bulunan M. K. idaresindeki 67 LE 716 plakalı otomobile çarptı. Kazada çarpmanın etkisi ile direksiyon hâkimiyetini kaybeden 67 LE 716 plakalı otomobil sürücüsü refüje çıkarak durabildi. Kazada sürücü M. K. ve otomobilde yolcu olarak bulunan N. K. yaralandı. Yaralılar olay yerine gelen sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından hastaneye kaldırıldı. Yaralıların hayati tehlikesi bulunmadığı öğrenilirken olay ile ilgili soruşturma başlatıldı.

Yorumlar

Yolda alev aldı..

5 Ekim 2019 Cumartesi 14:51

Yolda alev aldı..

Yolda alev aldı..

Zonguldak’ın Alaplı ilçesinde seyir halinde iken bie anda alevlere teslim olan otomobile ilk müdahale esnaftan geldi.

Olay ilçeye bağlı Ali Alp Caddesi üzerinde meydana geldi. Alınan bilgilere göre Seyir halinde ki 67 AAH 852 plakalı otomobil bir anda dumanlar içinde kaldı. Motor bölümünde ki dumanı gören sürücü aracı yol ortasında durdururken, araçtaki yangına çevredeki esnaflar yangın tüpleri ile müdahale etti. Haber verilen Alaplı Belediyesi İtfaiye müdürlüğü ekipleri yangını söndürerek araca gerekli müdahaleyi yaptı. Olaydan dolayı trafiğe kapanan yol, aracın kaldırılması ile yeniden trafiğe açıldı.

Yorumlar