Eylül sonu uçuş rakamları açıklandı

8 Ekim 2019 Salı 15:45

Eylül sonu uçuş rakamları açıklandı

Eylül sonu uçuş rakamları açıklandı

Türkiye Cumhuriyeti Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü tarafından 2019 yılı Eylül sonu uçak trafiği rakamlarını yayımladı.
DHMİ Eylül sonu rakamlarını açıkladı. Zonguldak’ta bu yıl Eylül sonuna kadarki iç hat ve dış hat seferlerindeki oluşan istatistikler şu şekilde; 2019 eylül sonu iç hatlar 357 dış hatlar 57 olmak üzere toplam 414 uçuş gerçekleşti. Zonguldak’ta ticari uçakta iç hatta, 17 dış hatta 51 uçuş gerçekleşti. İç hatlar da 15 bin 263 kişi dış hatlara ise 6 bin 328 yolcu uçmuştur. Eylül ayı doluluk oranı ise iç hatlarda yüzde hatlarda yüzde 66 dış hatlarda ise yüzde 94. Yolcu taşımacılığında ise Eylül 2019 tarihinde iç hatlarda 140 ton, dış hatlarda ise 111 ton yük taşındığı belirtilmiştir.

Yorumlar

Yavru kuşu baktılar, eski gücüne kavuşunca doğaya saldılar

8 Ekim 2019 Salı 15:36

Yavru kuşu baktılar, eski gücüne kavuşunca doğaya saldılar

Donmak üzere olan yavru kuşu baktılar, eski gücüne kavuşunca doğaya saldılar

Zonguldak'ta Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü önünde donmak üzere olan yavru kuşa Gençlik Merkezi lideri sahip çıktı.
Zonguldak'ta geçtiğimiz günlerde sağanak yağış ve fırtına nedeniyle Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü binası önüne yavru kuş düştü. Soğuktan donmak üzere olan kuşu fark eden Gençlik Merkezi lideri Şendoğan Uyar, kuşu elleriyle yakalayarak binanın içerisine aldı. Uyar ilk olarak yavru kuşu kurulayarak, birkaç gün binanın içerisinde besledi. Ardından Uyar ve Gençlik Merkezi memurlarından Sinan İbrahimoğlu, eski gücüne kavuşan yavru kuşu doğaya saldı. Uyar’ın yaptığı bu hareket taraflı tarafsız herkesin kalbini fethetti.
Gençlik Merkezi memuru Sinan İbrahimoğlu, ''Arkadaşımız Şendoğan Uyar, yavru kuşu birkaç gün önce binanın önünde donmak üzereyken buldu. Ardından yavru kuşu kurulayarak birkaç gün besledi. Eski gücüne kavuşan yavru kuşu ise bugün salıyoruz. Herkesin dışarıda yaşayan hayvanlara karşı biraz daha duyarlı olmasını istiyoruz. Elimiz yettiğince hayvanlar için kapımızın önüne su ve yiyecek koyalım. Bu kış günün dışarıdaki hayvanlarımıza sahip çıkalım” dedi.

Yorumlar

MİNİK KALPLERDEN BARINAK HAYVANLARINA MAMA DESTEĞİ

8 Ekim 2019 Salı 15:32

MİNİK KALPLERDEN BARINAK HAYVANLARINA MAMA DESTEĞİ

MİNİK KALPLERDEN BARINAK HAYVANLARINA MAMA DESTEĞİ

Kdz. Ereğli’de Hayvanları Koruma Haftası’nda 500 İlkokul öğrencisi Belediye Sokak Hayvanları Bakım ve Tedavi Merkezi’ni ziyaret ederek mama desteğinde bulundu.
Kdz. Ereğli Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü Sokak Hayvanları Bakım ve Tedavi Merkezi sakinlerinin Hayvanları Koruma Haftası’ndaki ziyaretçileri İlkokul öğrencileri oldu.
İzmirlioğlu İlkokulu, Kavaklık İlkokulu, Kızılca İlkokulu, Ereğli İlkokulu, Ted Koleji, Doğa Koleji, Özel Filiz Anaokulu, Kdz. Ereğli Gençlik Merkezi, Kdz. Ereğli Final Okulları, Nurdan ve Ahmet Orhan Oğuz İlkokulu, Nimet ve Gazi İlkokulu’ndan oluşan 500 öğrenci hafta boyunca Sokak Hayvanları Bakım ve Tedavi Merkezi’ni gruplar halinde ziyaret etti.
Veteriner Hekimler Erdal Terzi ve Özgür Fahrettin Coşgun, barınağı gezdirip buradaki hayvanlar ve sokak hayvanları hakkında bilgi verdiler.
Elleri boş gelmeyen minik öğrenciler barınaktaki hayvanlara mama desteğinde bulundular.

Yorumlar

KARDEMİR İLE KARABÜK GELİŞİYOR, ERDEMİR İLE EREĞLİ GERİLİYOR

8 Ekim 2019 Salı 15:29

KARDEMİR İLE KARABÜK GELİŞİYOR, ERDEMİR İLE EREĞLİ GERİLİYOR

KARDEMİR İLE KARABÜK GELİŞİYOR, ERDEMİR İLE EREĞLİ GERİLİYOR

OYAK Yönetimindeki ERDEMİR, özelleştikten sonra Kdz. Ereğli ile tüm sosyal, kültürel ilişkilerini ve katkılarını sonlandırırken KARDEMİR ile Karabük gelişmeyi sürdürüyor. KARDEMİR, Karabük’te spor ve kültür turizminin desteklenmesi amacıyla dün İl Özel İdaresi ve Karabük Gençlik Spor İl Müdürlüğü’yle protokol imzalayarak 1 milyon 100 bin TL bağışta bulundu.
Özelleştirmeden sonra OYAK Yönetiminin kontrolüne geçen ERDEMİR, Ereğli ile bağlarını hızla kopartma noktasına getirirken ‘şehre sırtını döndü’ eleştirileri toplumun her kesiminden hızla yükselmeye başladı.
ERDEMİR’in bu tutumu tepki görmeye devam ederken son yıllarda hızla gelişimini sürdüren Karabük’te dün medyaya yansıyan haber Ereğli’de vicdanları sızlattı.
KARDEMİR, Karabük’teki tüm sosyal, kültürel ve yapısal kalkınmada yerini almayı sürdürüyor. Karabük’te spor ve kültür turizminin desteklenmesi amacıyla dün İl Özel İdaresi ve Karabük Gençlik Spor İl Müdürlüğü’yle protokol imzalayan KARDEMİR yönetimi, 1 milyon 100 bin TL bağışta bulundu.
İşte medyaya yansıyan o haber:
(İlgili haber linkine buradan ulaşabilirsiniz: http://www.brtv.com.tr/kardemirden-genclik-spor-ve-kultur-turizme-destek/)
KARDEMİR’DEN GENÇLİK SPOR VE KÜLTÜR TURİZME DESTEK
KARDEMİR, Karabük’te Spor ve Kültür Turizmin Desteklenmesi amacıyla bugün Karabük İl Özel İdaresi ve Karabük Gençlik Spor İl Müdürlüğü ile ayrı ayrı protokol imzaladı.
Karabük Valiliği’nde düzenlenen imza törenine Karabük Valisi Fuat Gürel, Kardemir Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Güleç, Kardemir Genel Müdürü Dr. Hüseyin Soykan, İl Özel İdare Genel Sekreteri Mehmet Uzun, İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Şahin, Gençlik Spor İl Müdürü Abdülkadir Çetin, Hadrianoupolis Kazıları Koordinatörü Dr. Öğretim Üyesi Ersin Çelikbaş katıldı.
Düzenlenen törende ilk protokol Kardemir ile İl Özel İdaresi arasında imzalandı. Eskipazar’da bulunan ve kazı çalışmaları devam eden Hadrianoupolis Antik Kentinin “HAMAM A ÜST ÖRTÜ PROJESİ”’nin Kardemir tarafından yaptırılmasına yönelik protokol kapsamında, Kardemir tarafından Karabük İl Özel İdaresine 600.000-TL bağış yapılacak.
KARDEMİR ile Karabük Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü arasında imzalanan “ Karabük’te Spor, Kardemir’le Büyüyor” isimli ikinci protokolle ise Karabük’te çocuk ve gençlerin spora teşvik edilmesi, spor kültürünün yaygınlaştırılması, çocuk ve gençlere yaşam boyu spor alışkanlığı kazandırılması, Karabük Amatör Spor Kulüplerine altyapı oluşturulması, takım sporlarında ve ferdi sporlarda Milli Takımlarımıza sporcu yetiştirilmesi, ulusal alanda Karabük’ün tanınırlığına katkı sağlanması, yetiştirilecek sporcularımızın uluslararası müsabakalarda ülkemizi temsil etmelerinin sağlanması amaçlandı.
Protokol kapsamında Atletizm, Basketbol, Boks, Bisiklet, Cimnastik, Hentbol, Voleybol, Yüzme, Güreş, Eskrim, Taekwando, Geleneksel Okçuluk ve Karete branşlarına yönelik toplam 500.000-TL tutarında spor malzemesi Kardemir tarafından temin edilerek Karabük Gençlik Spor İl Müdürlüğüne teslim edilecek.
Düzenlenen törende konuşan Karabük Valisi Fuat Gürel, Kardemir’in Karabük’teki birçok sosyal sorumluluk projesine katkı sunduğunu, imzalanan protokoller kapsamında da Karabük’te spor ve turizmin gelişmesine katkı sunacağını belirterek, Kardemir Yönetimine teşekkür etti. Karabük’te uluslararası başarı elde eden 67 milli sporcunun bulunduğuna dikkat çeken Vali Gürel, yapılan desteklerle altyapının daha da güçleneceğini ve bu sayının daha da artacağını kaydetti.
Hadrianoupolis Antik Kentinde ortaya çıkarılmış üç yapıdan biri olan Kilise B yapısının üzerinin kapatıldığını ve ziyarete açıldığını, Kardemir tarafından yaptırılacak olan Hamam A yapısının üzerinin kapatılması ile birlikte bu alanın da ziyarete açılacağını söyleyen Vali Gürel, diğer yapının da Özel İdare Kaynakları ile yapılacağını belirtti.
Protokollere Kardemir adına imza koyan Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Güleç ve Genel Müdür Dr. Hüseyin Soykan da yaptıkları açıklamalarda sosyal sorumluluk faaliyetlerini iş stratejilerinin en önemli unsurlarından biri olarak gördüklerini ve bu kapsamda Yönetim Kurulunun karar ve destekleriyle eğitim, kültür, sanat ve spor gibi farklı alanlarda destekledikleri projelerle toplumsal refahın artırılmasına hizmet etmeye çalıştıklarını, bugün imzalanan protokollerle de Karabük’te sporun ve kültür turizmin gelişmesine destek olmayı amaçladıklarını belirterek, imzalanan protokollerin hayırlı olmasını dilediler.

Yorumlar

“EREĞLİ’NİN KÖTÜ GİDİŞİNE DUR DEDİK”

8 Ekim 2019 Salı 15:25

“EREĞLİ’NİN KÖTÜ GİDİŞİNE DUR DEDİK”

“EREĞLİ’NİN KÖTÜ GİDİŞİNE DUR DEDİK”

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, MÜSİAD Kdz. Ereğli Şubesi’nin daveti üzerine iş insanlarıyla bir araya geldi. Ereğli’nin ve Belediyenin durumu ile yapmayı planladığı çalışmalar hakkında iş dünyasına bilgi veren Posbıyık “Ereğli’yi rahatlattık, kötü gidişe sınır çektik, durdurduk. Hızla hamle yapmaya çalışıyoruz ve belediyeyi hem kaynak yönünden hem de belediyecilik yönünden geliştirmeye çalışıyoruz” dedi.
MÜSİAD Kdz. Ereğli Şubesi’nin Dost Meclisi toplantısına Belediye Başkanı Halil Posbıyık konuk oldu.
MÜSİAD Şube Başkanı Aldülkadir Çınar, önceki dönem şube başkanları,MÜSİAD üyesi AK Parti önceki dönem Milletvekili Fazlı Erdoğan, ilçenin önde gelen sanayicileri ile bir çok iş insanının bulunduğu toplantıda 2 saate yakın ilçe gündemi değerlendirildi.

“MÜSİAD HER ZAMAN YANINIZDA”
MÜSİAD Şube Başkanı Aldülkadir Çınar, MÜSİAD olarak geçmişten bu yana Başkan Posbıyık ile iyi ilişkiler içinde olduklarını belirterek iş dünyası olarak Başkan Posbıyık’ın tecrübelerinden faydalanmak istediklerini söyledi. Toplantıya katılımı için Başkan Posbıyık’a teşekkür eden Çınar “Tecrübelerinizle Ereğli’ye güzel hizmetler yapacağınıza inancımız tam. MÜSİAD’ın tüm etkinliklerinde yanımızda oldunuz. Dost Meclisi Üyesi arkadaşlarımızla tecrübelerinizi paylaşmanız ve Ereğli için düşüncelerinizi hasbıhal etmek için davetimize katıldığınız için teşekkür ediyorum. Ayrıca ilçenin orta ölçekli sanayi sitesi ihtiyacı, üniversite çalışmaları, trafik ve otopark sorunu, alt yapı sorunları, Erdemir ile ilişkiler, tersaneler bölgesi, turizm çalışmaları, marina ve yat projesi, bölgesel ihtiyaçların analiz ve raporlama merkezi gibi konularda görüşlerinizi bizimle paylaşırsanız mutlu oluruz” dedi.

“EREĞLİ’NİN KÖTÜ GİDİŞİNE DUR DEDİK”
Tekrar göreve gelmekle Ereğli’de kötü gidişe dur dediklerini söyleyen Başkan Posbıyık, belediyenin ve Ereğli’nin durumu ve yapmayı planladığı çalışmalar hakkında iş dünyasına bilgilendirmelerde bulundu.
Başkan Posbıyık, MÜSİAD’ın bu davetine teşekkür ederek “Ereğli’de katma değer yaratan çok değerli iş insanlarımızla beraber olmaktan mutluyum. Bugüne kadar MÜSİAD toplantılarını kaçırmamaya çalıştım, beni ve arkadaşlarımı davet ederek ‘Şehir hakkında karşılıklı konuşalım’ demeniz benim için çok önemli ve özel” dedi.
Posbıyık özetle şunları söyledi:
“Ereğli’nin geleceği için hiç siyaset yapmaya niyetim yok. Arkamızda sadece hoş bir seda bırakmak istiyorum. Evet bir partinin mensubuyum ama asla Ereğli için partisel olarak olaya bakmıyorum. Şu an belediyede çalışan insanların yüzde 70’i AK Partili’dir. 400 tane fazla adam almışlar işe... Amcaoğlu, teyzeoğlu, yengeoğlu... Ay sonunda maaş ödemekte güçlük çekiyorum. Türkiye’nin en zengin belediyesiyken Ereğli belediyesi şimdi Türkiye’nin en fakir ilçe belediyelerinden biri haline gelmiş. Bununla kalmamış ERDEMİR’den 40 yıldır aldığımız 500 milyarlık hava gazı tüketim vergisi kesilmiş. Bu asfalt, su, yol, parke, istinat duvarı yatırımlarını yaptığımız çok önemli bir paraydı. Belediye savunulmamış ve bu para da kesilmiş. Bu 12’nci ayda kesilmiş biz Mart’ta seçime girdik. Bunu ‘seçimde aleyhimize olur’ diye piyasaya duyurmamışlar, biz belediyeye geldikten sonra öğrendik. Belediyenin 16 trilyon piyasa borcu toplamda İller Bankası ödemeleriyle birlikte 56 trilyon borcu var, bunlarla beraber yürümeye çalışıyoruz. Hiçbir yararımız olmasa da belediyeye gelişimiz belediyenin kötüye gidişini engelledi. Mesela 18’inci madde uygulamalarında vatandaşın yerini dere kenarına atmışlar. Bundan sonra böyle bir şey olmayacak hakkıyla, hukukuyla olacak. Ondan dolayı Ereğli’yi rahatlattık, kötü gidişe sınır çektik, durdurduk. Hızla hamle yapmaya çalışıyoruz ve belediyeyi hem kaynak yönünden hem de belediyecilik yönünden geliştirmeye çalışıyoruz.

-EREĞLİ’DE İYİ BİR UYUM YAKALANDI-
Bölgede orta ölçekli sanayi sitesini Kaymakamımızla birlikte görüşüyoruz. Perşembe günü buraya sayın Valimiz gelecek. O gün tersanelerin altındaki dağın altını göstereceğiz. Bu konu artık Ereğli için şart oldu.
Ereğli’de iyi bir uyum yakaladık. AK Parti İlçe Başkanı, Milletvekili Polat Bey ile gayet iyi bir diyalogumuz var. Kaymakam bey ve Vali beyle de iyi bir diyalog devam ediyor. Üniversite çalışmaları için bugüne kadar hep yanlış bilgiler piyasaya veriliyordu. Herkes siyasi olarak bir haber uçuruyordu. Artık onlara son verdik ve çok ciddi inanılmaz çalışmalarımız var ama demeç vermiyoruz. Zaman zaman Fatih Bey demeç verir ama ben vermiyorum, bir oyunbozanlık olur diye vermiyorum. Ama benim imar departmanım tamamen bu projelerle uğraşıyor. Hem büyük kampus alanı hem de fakülteler konusunda çalışıyoruz. Sayın Kaymakamımız ve Sayın Valimiz öncülüğünde çok iyi yol aldık.

-KENT MEYDANI VE TRAFİK SORUNU ÇÖZÜLECEK-
Trafik ve otopark sorunu için çalışmalarımız var. Kent Meydanı projesini hazırlamış vaziyetteyiz. Altına otopark üstüne büyük bir belediye binası yaptıracağız. 15 gün evvel İstanbul Teknik Üniversitesi’nden 6 profesör geldi. Hem ulaştırma hem de yapım imar, mühendis profesörü. Kendileriyle 550 bin TL’ye proje anlaşması yaptık. Belediye binasını çizecekler, otoparkları çizecekler aynı zamanda Ereğli’de trafik sorununu çözecekler. Tek yön uygulamaları yaptığımızda sizlerden de destek istiyorum. Bu trafik sorununu bu sefer çözmek için profesörler ne diyorsa onu yapacağız, geri adım atmayacağız. Ereğli’de belediye meclis üyelerimizle birlikte Allah sağlık verirse iz bırakmak istiyoruz. Bu konuları çözeceğiz, kimsenin şüphesi olmasın.

-LİMAN İÇİN SANAYİCİNİN YANINDAYIM-
Bölge sanayicisinin liman ihtiyacı konusunda ben sizlerin yanındayım. Belediye limanını gerekirse yarın sabah kapatırım. Yeter ki sanayi bölgesinde yeni bir liman yapılsın. Tırlar Ereğli’nin içerisine girmeyecekler böylece. Ayrıca bir de çevre yolu var. Bu da yapılsın Kepez bölgesindeki kazalar azalsın. Belediye Başkanı olarak ne yapmam gerekiyorsa hazırım.

-TURİZMDE GELİŞİMİ SAĞLAMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ-
Bölgemizin turizm potansiyeline sahip çıkmaya çalışıyoruz. Sayın Kaymakamımız bu konuda çok çaba gösteriyorlar. İlk defa bilimsel bir turizm çalışması gördüm. Zonguldak’tan, Ankara’dan yetkililer geldi. Ben bugüne kadar Ereğli’yi elimden geldiği kadar tanıtmaya çalıştım. Şimdi eski belediye binasının oraya 5 katlı çelik kontriksiyonlu bina için Anıtlar Yüksek Kurulu’ndan cevap bekliyoruz. Gelir gelmez ihaleye çıkılacak, gençler için müzik kültür alanı olacak. Ayrıca çok güzel olacağına inandığım bir Bozhane hamamı yapılıyor. Biz de arka caddeleri ışıklandıracağız. Ardından imzasını atmak bana nasip oldu ilerisindeki Piyale Paşa Konağı Deniz Müzesi olacak. Göztepe’de büyük bir hazırlık yapıyoruz. Çok güzel bir seyir terası projesi hazırladık. Anıtlar Kurulu’ndan onun da iznini çıkarmaya çalışıyoruz. Yani turizmde gelişimi sağlamak için belli durakları çoğaltmaya çalışıyoruz.

-SAHİL DOLDURULACAK-
Marina ve yat limanı... Bu bütün bir proje. Sahil dolduruluyor. İnşallah sayın Kaymakamımız ve Sayın Valimizin Ereğli’ye hediyesi olacak. Ekiplerim deliler gibi buna çalışıyor şu anda. Çok mesafe kat ettik. Sahil doldurulup üzerine Piramit kafenin oralara bir cami yapılacak. İleride bir tane dalga kıran olacak. Bunun üzerine de restoranlar yapmayı planlıyoruz. Hemen öbür tarafına da iskelelerden oluşan bir marina yat limanı yapmak istiyoruz.

-ERDEMİR İLE KAVGAMIZ YOK, OYAK YÖNETİMİNİN BAKIŞ AÇISIYLA KAVGAMIZ VAR-
Bana kavgacı diyorlar. İnanın yumruk atmasını bilmem. Ama inandığım değerler için sonuna kadar savaşırım. Allah’tan başka hiç kimseden korkmam. Çok tehditler aldım, çok kez polisler yanımda korumalık yaptı. Erdemir’i kalbim kadar seviyorum. Ereğli’de yaşayan herkes de Erdemir’i sever. Ancak bizim derdimiz Erdemir değil, OYAK Yönetiminin Ereğli’ye bakış açısı. Her gün çocuklarınızın ciğerlerinde cevher tozu var. Denizin içerisine atılan pikler. Pik deniz suyuna girdiği zaman cinayet demek. Denizimizde canlı kalmadı. Pikle dolgu yapıyorlar. Dünyada pik denize döküldü deyince havaya sıçrıyorlar. Mesela şimdi yeni Gülüç ırmağının kenarı da pik tozuyla dolu. HES yapmaya karar verdiler, Ereğli’nin suyunu kesecekler. Ben Ereğli halkı için kavga ediyorum, garibanlar için kavga ediyorum. Erdemir’e karşı değil, OYAK Yönetiminin düşüncelerine karşıyız. Çünkü OYAK Yönetimi Ereğli halkına tepeden bakıyor ve adam yerine koymuyor. 6 aydır İktidar partisinin ilçe başkanına randevu vermiyorlar. Özel Endüstri Bölgesi olması için Faruk Çaturoğlu milletvekilliği döneminde bir kanun hazırladı. Erdemir hazırlamış Çaturoğlu’nun sadece ismi var. Bu şu demek Ereğli Belediyesini anahtarını gidip OYAK Yönetimine teslim etmek demek. OYAK Yönetimi Ereğli’nin suyunu çıkarmak istiyor. Yönetim kar edip ortaklarına dağıtıp koltukları korumanın derdinde. Benim mücadelem Ereğli’nin geleceği, Belediyenin geleceği içindir.”
Başkan Posbıyık konuşmasından sonra toplantıya katılan iş insanlarının sorularını da yanıtladı, yapılacak çalışmalarda belediye olarak her türlü desteği vereceklerini söyledi. MÜSİAD Şube Başkanı Aldülkadir Çınar, Başkan Posbıyık’a katılımı nedeniyle plaket takdim etti.

Yorumlar